Kanada’da Eğitim

Eğitiminiz ve araştırmalarınız için Kanada. Dünya çapında itibar gören akademik vasıflar için Kanada’yı seçebilirsiniz. Güvenilir ve güzel bir ülkede eşsiz bir çok kültürlü çevreyi deneyimleyebilirsiniz. Her yıl 200.000’den fazla başarılı yabancı öğrenci ve araştırmacı eğitim için Kanada’yı seçiyor. Geleceğinizi Kanada’da düşleyebilirsiniz.

Kanada’da eğitim almak ve araştırma yapmak için atılacak adımlar

www.elt.com.tr web sitesi aracılığıyla Kanada’da her seviye için mevcut eğitim ya da araştırma programlarına katılmak için neler gerektiğine ilişkin bilgilere ulaşın:

  • İlgi alanınıza uygun bir program ve bir okul seçin.
  • Seçtiğiniz dalda Kanada’da eğitim almanın ne kadara mal olacağını öğrenin.
  • Kanada’ya giriş yapmak için okuma izni ve gerekli diğer belgeler hakkında bilgi edinin.
  • Yüksek başarı gösteren yabancı öğrenciler ve araştırmacılar için burs olanaklarını araştırın.
  • Öğrenciler ve mezunlar için çalışma ve eğitim fırsatları hakkında bilgi edinin.

Neden Kanada?

Kanada’nın eğitim alanındaki itibarı kalite üzerine kurulmuştur ve eğitim sektöründe mükemmelliğiyle tanınır. Kanada referansları dünya çapında değerli addedilir. Uluslararası eğitimciler genellikle araştırma ve işbirliği ortaklıkları için Kanada’yı seçerler. Bu yüzden:

  • Kanada’daki ilkokul ve ortaokul (K-12) öğrencileri sürekli olarak Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı çerçevesinde okuma, matematik ve bilim dallarında ilk beşte yer almaktadırlar. Yabancı öğrenciler ise öğrenci merkezli eğitime odaklı destekleyici ortamlardan faydalanırlar.
  • Kanada Üniversiteleri dünya çapında en iyiler arasında yer almaktadır. 2012 yılında, Shanghai Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında (ARWU) yer alan 100 üniversite arasında 4; QS World University Rankings’in seçtiği en iyi 50 üniversite arasında 3, en iyi 500 üniversite içinde ise 20 Kanda Üniversitesi vardı. Times Higher Education (THE) World University Rankings’de (Times Yüksek Öğrenim (THE) Dünya Üniversiteleri Sıralaması) yer alan 100 üniversitenin ise 5’i, 200 üniversitenin ise 8’i Kanada Üniversitesiydi.
  • Üniversitelerimiz hâlihazırda dünya genelindeki diğer üniversitelerle imzalanmış 5.000’i aşkın aktif uluslararası işbirliği anlaşması ile küresel bağlantılara sahiptir.
  • Kanada’daki kolejler, politeknik okullar ve cégeps’ler (genel ve mesleki kolej) endüstri ile bağlantılı, kariyer odaklı, endüstri sorunlarını çözmeye yönelik uygulamalı araştırma olanakları sunmaktadır. Kanada kolejleri mezunlarının %90’ı mezun olduktan sonraki altı ay içinde eğitim gördükleri alanda istihdam edilmekte, işverenlerin %90’ı ise bu çalışanlardan memnun olmaktadır.
  • Kanada’daki dil okulları hem İngilizce hem de Fransızca ileri düzey eğitim, kişisel gelişim ve işe hazırlık alanlarında sunduğu geniş program seçenekleri ile her seviyede dil eğitiminde lider konumdadır.

Kanada Üniversiteleri Ekonomik Eğitim ve Yüksek Statülü Bir Gelecek Sunuyor!

Kanada’da yabancı öğrencilerin prestijli bir eğitim ve ekonomik fiyatlarla farklı alanlarda yüksek lisans yapmaları mümkündür. Okulların şartlarına göre bir veya iki yıl sürebilir. Özellikle MBA gibi pratik master programları sadece bir yıl sürer. Aynı zamanda Kanada’da eğitimin tercih edilmesindeki bir başka avantaj ise hükumet tarafından öğrencilere, öğrencilik hayatları süresince sunulan ve mezun olduktan sonra Toronto, Montreal ve Vancouver gibi büyük şehirlerde bir yıl, diğer şehirlerde iki yıl boyunca verilen çalışma iznidir. Eğitim alanları çok çeşitlidir.

Kanada Üniversiteleri çok yüksek kalitede eğitim ve prestijli bir yüksek lisans diploması vaat ediyor!

Dünyanın pek çok yerinde iyi üniversiteler, vasat üniversiteler gibi sınıflandırmalar yapılabilse de, bunu Kanada’da yapmak pek mümkün değildir. Eğitimin her aşamasının sıkı bir devlet kontrolü ve güvencesinde olan Kanada’da üniversitelerin tümü çok güçlü ve prestijli bir eğitim veriyor. Bu kalite is her yıl on binlerce öğrencinin Kanada’yı tercih etmesinin temel nedenlerinden birini oluşturuyor. Bir Kanada üniversitesinden alacağınız yüksek lisans diploması size tüm dünyada üst düzey bir kariyer olanağı sağlayacaktır.

Kanada eğitim ve yaşam için dünyanın en ideal ülkelerinden biridir!

Yıllardır hem ekonomik hem de toplum refahı olarak dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri olarak gösterilen Kanada, aynı zamanda eğitim almak için de çok iyi bir seçenektir. Sahip olduğu çok uluslu toplum, nitelikli ve geniş vizyona sahip bireylerin yetişmesine olanak sağlarken, zengin ve sürekli büyüyen ekonomisi, üniversite mezunlarına geniş seçenekler sunar. Eğitim ve yaşam maliyetleri özellikle İngiltere ve ABD’ye göre çok daha ekonomik olan Kanada, ülkemizde vakıf üniversitelerinde eğitim almanın da en iyi alternatiflerinden biridir. . Eğitimde özellikle bilgisayar ve enformasyon teknolojileri alanlarında uluslar arası lider durumundadır.

Anadil düzeyinde İngilizce, dilerseniz Fransızca seçeneği!

Kanada bildiğiniz gibi 2 yasal dil konuşulan bir ülkedir: İngilizce ve Fransızca. Bu durum Kanada’nın eğitim sistemine de yansımıştır doğal olarak. Dilerseniz İngilizce dışında Fransızca eğitim almayı da tercih edebilirsiniz. İngilizce eğitim alırken, Fransızcanız varsa eğer, Fransızca pratiği yapma imkanı da bulabileceksiniz.

Yasal çalışma izniniz sayesinde hem okuyup hem çalışabileceksiniz!

Kanada öğrencilere akademik yıl boyunca haftada 20 saat, yaz tatillerinde ise tam gün çalışma izni vermektedir. Bu sayede yüksek lisans eğitiminiz başlar başlamaz, dilerseniz çalışmaya başlayabilir, dilerseniz okulunuzla görüşüp staj görüşmelerine gidebilir, kabul edildiğiniz şirkette staj yapmaya başlayabilirsiniz.

Üniversiteler, öğrencilerini işe yerleştirme konusunda her türlü alt yapıyı kurmuş!

Örneğin Thompson Rivers Üniversitesinde sadece üniversite öğrencilerinin faydalanabileceği kariyer geliştirme bölümünde öğrencilerin özellikleri ve yeteneklerine göre iş yerleştirmesi yapılmaktadır. Öğrenciler dilerlerse kendi evlerindeki bilgisayarlardan üniversitenin kendileri için hazırladıkları özel sitede uygun pozisyonları değerlendirip iş başvuruları yapabilmektedirler.

Mezun olduktan sonra göçmenlik ve vatandaşlık başvurusu yapabileceksiniz!

Kanada güçlü ekonomisi ve güzel yaşam koşulları ile dünyanın en çok rağbet edilen ülkelerinden biridir. Kanada’da eğitim almış, bir Kanada üniversitesinin diplomasına sahip, anadil seviyesinde İngilizce konuşabilen biri olarak, eğitiminizden sonra da Kanada’da kalmak isterseniz bu sizin için oldukça kolay olacaktır. Kanada’da üniversite eğitimi alarak kendinize yepyeni bir geleceğin kapılarını açabilirsiniz.

Kanada’da eğitim hakkındaki sorularınız ve alite danışmanlık için ziyaret ediniz: www.elt.com.tr

Kanadada üniversite Yurtdışı Eğitim – Yurtdışında Eğitim | ELT Yurtdışı Eğitim …
www.elt.com.tr
Yurtdışı eğitim ve akademik danışmanlık için ELT yurtdışı eğitim danışmanları ile yurtdışında dil okulları, work and travel, üniversite ve yüksek …