Kanada Vizesi Almak 2019

Bordo çipli (normal), Yeşil (hususi), Gri (hizmet) ve Siyah (diplomatik) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kanada seyahatleri öncesinde Kanada vizesi almak zorundadır.

Haziran 2013 tarihinde alınan kararla birlikte Kanada Büyükelçiliği şahsi vize müracaatlarını kabul etmemektedir. Vize başvuruları sadece Kanada Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş Kanada Vize Başvuru Merkezleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişiler, Ankara’ya gitmeden firmamız aracılığıyla vize başvurularını yapabilmektedir. Firmamız Kanada vize başvurularınız için Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş yetkili vize başvuru merkezidir.

Firmamız aracılığıyla yapılan Kanada vize başvuru evrakları adınıza kabul edilen formatta tercüme edilerek (İngilizce ve Fransızca), Kanada Büyükelçiliği‘nde işleme alınmaktadır.

Vize başvurularınızın değerlendirme ve sonuçlandırılma işlemleri Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir. Vize başvurunuz elçilik tarafından reddedilebilir. Kanada Büyükelçiliği’nin ret nedenini açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır.

Kanada Vizesi ne kadar sürede çıkar?

kanada vizesi Kanada vize başvurusu randevu sistemiyle yapılmaktadır ve ortalama 14 işgünü içinde sonuçlandırılmaktadır. Seyahat planınızdan en az 1 ay önce vize başvuru merkezimize müracaat etmeniz, başvurunuzun sonuçlanmasında yaşanabilecek bir gecikme durumunda mağduriyet yaşamamanız için tavsiye edilmektedir.

Kanada vize başvuru prosedürünü öğrenmek ve eksiksiz bir şekilde tamamlamak uğraş gerektiren bir iştir. Daha önce Kanada vize başvuru tecrübeniz yoksa yanlış yapma ve bu sebeple istemeden Kanada tarafından vize engeli alma olasılığınız çok yüksektir. Bu sebeple olumsuz bir sonuç almamanız için Kanada Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş bir vize başvuru merkezi aracılığıyla işlemlerinizi yürütmenizi öneriyoruz. Profesyonel vize danışmanlarımız sizlere başvuru konusunda yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Yetkili Kanada Vize Başvuru Merkezi

Kanada vizesi nasıl alınır?

İnternet’te Kanada vizesi ile ilgili arama yaptığınızda karşılaşacağınız sonuçların çoğu yanlış, eksik ya da güncel olmayan bilgilerle dolu olduğunu göreceksiniz. Bu karmaşaya kapılıp başvurunuzun daha başlangıç aşamasında yanlış adımlarla olumsuz sonuçlanmasını istemezsiniz.

Bu yazımızda sizlere Kanada vize başvurusu için gerekli bilgileri paylaşacağız:

Kanada vize başvurusu internet üzerinden online vize başvuru formunu ve talep edilen belgeleri kendiniz doldurarak tamamlayabilirsiniz ya da yetkili vize başvuru merkezleri yardımıyla kendiniz uğraşmadan pasaportunuzu kargoyla göndererek vizenizin evinize kadar teslim edilmesini tercih edebilirsiniz. Şahsen yapılacak online vize başvurularında sizden talep edilecek evrakların eksiksiz ve kusursuz bir şekilde taratılması, gruplanması ve internet üzerinden bir kesinti yaşamadan gönderilmesi zorlu bir süreç gibi görünüyorsa, hiç vakit kaybetmeden vize başvuru merkezleriyle iletişime geçmenizi öneririz.

Kanada vizesi ile Amerika’ya gidilir mi?

Kanada vizesi alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Amerika ziyaretleri için ayrıca Amerika vizesi almak zorundadır. Tersi durumda ise yine Amerika vizesi olan vatandaşlarımız Kanada ziyaretleri için Kanada vizesine başvurmaları gerekmektedir. Amerika vize başvurularınız için gerekli evrak listesi, başvuru şartları ve diğer tüm detaylı bilgiler için www.amerikabuyukelciligi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kanada Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Vize başvurusunun seyahatinizden olabildiğince erken bir tarihte olması, başvurunuzun sonuçlanmasında yaşanabilecek bir gecikme durumunda mağduriyet yaşamamanız için tavsiye edilmektedir.
  • Vize başvurusu yapılacak pasaportta vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunması gerekmektedir.
  • Kanada vizesi alabilmek için pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda çipli (barkodlu) bir pasaport olması ve Kanada ziyaretinizin başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.
  • Yıpranmış bir pasaportla yapılacak vize başvurusu, Büyükelçilik tarafından onaylansa bile ülke sınırlarına giriş esnasında kontrol birimleri tarafından geri çevrilebilir.
  • 18 yaşından küçük olan başvuru sahiplerinin başvuruları anne ve baba tarafından veya yasal vasi aracılığıyla yapılmalıdır.

2019 Kanada Vize Başvuru Ücreti

Kanada, her yıl ortalama 35 milyon insan tarafından farklı sebeplerle ziyaret edilmektedir. Kanada’ya bir seyahat planı yapıyorsanız, öncelikle ziyaretinize en uygun vize tipini belirlemeniz gerekir. Kanada vize başvuru ücretleri yapacağınız başvuru tipine göre değişkenlik göstermektedir. Size uygun olan vize tipi ve vize ücreti gibi detayları vize danışmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Çalışma saatlerimiz dışında kalan saatlerde WhatsApp Vize Danışma Hattı ile ya da iletişim formumuz ile bize 7/24 ulaşabilirsiniz.